Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Modul Wiki – nejen nový kabátek

Když si v těchto dnech otevřu modul Wiki, napadá mě ihned příměr s přírodou. Posuďte sami…

.

Stromy se zahalily do barevných šatů

… a naše wiki získala nový kabátek. Od jara jsme ladili, vymýšleli, domlouvali – stejně, jako když zahrádkář ošetřuje své květiny a hledá pro ně nejlepší místo, hnojivo, půdu a zálivku. 

V zásadě se jedná o odlehčení vzhledu, potlačení některých prvků, které učitelé tolik nevyužívali, a naopak vyzdvižení těch, které jsou pro práci v modulu důležité (např. obsah nebo tisk stránky). Na titulní stránce  se objevila dvě nová tlačítka: Poptávka (oslovení komunity s žádostí o pomoc při vyhledávání konkrétního materiálu) a Vložit stránku.

.

Pod slupkou skrývají jablka šťavnatou dužinu

… a naše wiki získala aktualizaci softwaru. Během jara probíhalo testování, v létě byla ostrá verze spuštěna. Zatěžkávací zkouška ji, pochopitelně, čekala na podzim, kdy uživatelé vkládali např. tematické plány, fotografie nebo nová hesla do Pedagogického lexikonu.

Hlavní rozdíl pocítíte ve chvíli, kdy budete vytvářet novou stránku – ikonky v ovládacím panelu získaly nový vzhled a stránka se mnohem plynuleji vytváří.

.

Zahrada vydává své plody a zahrádkář ukládá a třídí

… a naše wiki nabízí ukládání stránek do kolekcí. Na žádost uživatelů bylo urychleno vložení funkce Přidat do kolekce.

Vycházíme tak vstříc těm učitelům, kteří si ukládají stránky a materiály z Metodického portálu do tzv. kolekcí k budoucímu použití.
PS: Víte o tom, že ještě stále probíhá soutěžní hra Miss kolekce

.

Na nějaké velké bilancování si musíme ještě chvilku počkat. Prozatím můžeme říct, že se nám mnohé podařilo a máme nasměrováno vychytat a přidat ještě pár drobností, které jsme si pro Vás připravili. Těšte se :-)


    hodnotili 3 uživatelé

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.