Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Propojení komunitních modulů

Mezi komunitní moduly Metodického portálu obvykle zařazujeme Blogy, Digifolio, Wiki a Diskuze. Když se vše zadaří, báječně se jednotlivé aktivity v nich mohou propojovat. Příklad si dovolím uvést v předškolním vzdělávání.

Jako náhodný příchozí bych se určitě nejprve chtěla zorientovat a případně se správně zařadit. Nakouknu do modulu Digifolio a vyhledám si skupinu Předškolní vzdělávání. Pouvažuji, jestli bych se nechtěla skamarádit s členy této skupiny, a případně bych se také stala členem skupiny (o digifoliích více ve speciálním blogu).

Pak bych nakoukla do modulu Diskuze. Zde probíhá čilá výměna zkušeností (nejen k plánovaným Standardům PV). Už bych asi neodolala a jistě bych se zapojila. 

Kdyby mne zaujalo téma Jarní květinky, byla bych překvapena, že díky diskuzi vznikla báječná stránka v modulu Wiki. Jedna z účastnic diskuze (díky, Jano) neváhala, sesbírala všechny nápady z této diskuze a shromáždila je ve Sborovně s náměty pro předškolní vzdělávání pod názvem Náměty a hry pro tematický blok Jarní květiny. Tímto vystihla naprosto přesně jednu ze základních charakteristik wiki principu:

Smyslem wiki je obsahové a funkční doplnění ostatních modulů Metodického portálu s akcentem na podporu online spolupráce. Zdroj: http://autori.rvp.cz/informace-pro-jednotlive-moduly/wiki

Proto neváhejte a kdykoli potkáte téma, které by si zasloužilo shrnutí, už víte, kde k tomu máte prostor!

PS: A jak je zařazen do toho běhu blog? Tak ten jste právě dočetli :-)


    hodnotili 4 uživatelé

2 komentáře k příspěvku

  1. avatar

    Díky Pavlo, propojujeme o 106. :-)

  2. avatar

    Vždyť právě proto! Beru to také jako inspiraci a malé pošťouchnutí směrem k ostatním sekcím...

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.