Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Duhové metody – nejžhavější novinka v Knihovně

Vážení a milí uživatelé Metodického portálu,
tímto bychom Vám chtěli představit novinku, kterou jsme pro Vás připravili. Je to soubor výukových metod autorů Karla Tomka a Anny Doubkové , zveřejněných v rámci Metodologického slovníku v naší Wiki nazvaný Duhové metody.

Duhové metody tvoří ucelený a velmi  přehledný materiál, byly vytvořeny jako pomůcka k tvorbě výukových materiálů pro učitele. Ale proč duhové? Protože členění Duhových metod vychází z jednotlivých úrovní Bloomovy taxonomie, které rozvíjejí, přičemž každá úroveň má svou charakteristickou barvu (znalosti, porozumění, aplikace, analýza, syntéza a tvorba, hodnocení). Každá metoda obsahuje charakteristické činnosti žáka, charakteristické činnosti učitele a především odkazy na materiály (Dumy a Články), které s danou metodou pracují.

Další charakteristikou Duhových metod na naší Wiki je to, že na jejich obsahu se můžete podílet i vy. A k tomu bychom vás rádi touto cestou vyzvali – pokud najdete vhodný článek nebo digitální učební materiál rozvíjející některou z Duhových metod, neváhejte a připojte ho k seznamu odkazovaných materiálů v dané metodě. K Duhovým metodám ve Wiki vznikl také průvodní článek, který si můžete přečíst zde.


    nikdo zatím nehodnotil

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.